אודות האתר

אתר הזיכרון – גבעת השלושה, נועד לשמור לזיכרון עד את דמותם של חברי גבעת השלושה לדורותיהם.
חלוצים וחלוצות , בעלי אידיאלים וחזון שעזבו את ביתם בגולה כדי להקים יש מאין , כאן בארץ ישראל.
חברות וחברים וממשיכי דרכם שבנו ותרמו להקמת מדינת ישראל, טרם מדינה ולאחר הקמתה.
האתר הוקם ביוזמת יעל שהם בת קיבוץ גבעת השלושה (1939) בתם של חייקה ויעקב (יענקל) ליפשיץ, בוגרי הכשרת קלוסובה וממקימי הקיבוץ.
מספרת יעל: " לאחר שנים רבות בו עסקתי, בשיתוף הארכיון לתולדות פתח תקווה, באיסוף, ארגון תיקים, רישום במחשב וסריקה של חומר ארכיוני כתוב כולל תמונות שנמצא מפוזר בספרית גבעת השלושה ואצל חברי הקיבוץ בביתם הפרטי, עלה בדעתי הרעיון של הקמת אתר אינטרנטי, שיהיה נגיש ומציג לכל החפץ לדעת , את סיפור הקיבוץ ובעיקר את סיפור מייסדיו ובניהם. ביחוד את אלה הטמונים בבית העלמין בגבעת השלושה.
עלי לציין כי האתר כולל אך ורק חברי קיבוץ שעברו עם פילוג בתנועה הקיבוצית ב1952-3 לגבעת השלושה המתחדשת ונשארו במסגרת תנועתית של הקיבוץ המאוחד.
חברי גבעת השלושה שעברו עם הפילוג והקימו את קיבוץ עינת, השוכן כשלושה קילומטר מזרחה אינם כלולים באתר זה, אך הקימו לעצמם אתר נפרד ומאד מרשים וכך ניתן להכיר את ההיסטוריה של הקיבוץ, בכללותה."
יעל הביאה את הרעיון למזכירות גבעת השלושה והמזכירות אישרה ותמכה בהקמת האתר ואת התקציב הדרוש להקמתו והחזקתו . 2022 שנת ההקמה.
לעבודה הצטרפו, יוסי ופנינה שפי חברי ובני הקיבוץ, לעזרה בהקמה, בשמחה בהתנדבות מלאה כמו יעל, והחלו בעבודה.
טכניקת העבודה:
לקחת חומר כתוב או מסופר על החבר/ חברה, להקליד אותו למחשב ולכלול בו את הפרטים האישיים וכן חומר נילווה כגון הספדים או סיפורים אישיים ומשפחתיים, בלווי תמונות מספר שנסרקו מאלבומים ולשבץ אותם על עמוד . את החומר המוקלד והערוך להעביר במייל לבני משפחה במידה וקיימים. בני המשפחה יכולים להוסיף דברים או לתקן.
כשהחומר נראה גמור, להעביר אותו לעוזי איילון שמקצועו הקמת אתרי אינטרנט. עוזי, ממקם את החומר המועבר עליו ומתחזק את האתר. כבעל המקצוע בהקמת אתרים באינטרנט מעמיד את הדפים לפי סדר האלף-בית, כך שנוכל לראות משפחה שלמה.
האתר כולל שלושה מדורים עיקריים:
מדור הנופלים במערכות ישראל
מדור החברים ובניהם,
מדור סיפורי מייסדים.
עוזרים לנו בחיפוש ואיסוף חומר גם עובדי הארכיון בגבעת השלושה, חזי ראובני ואיציק מיוחס.
בכל מקרה וענין, הערות, הצעות ייעול, תמונות חדשות וכו' ניתן לפנות – ליעל שהם טל 054-5306804 או במייל [email protected]
נשמח גם למתנדבים נוספים שיעזרו באיסוף והכנת החומר.
למרות היבול הרב שכבר מימשנו, יש עוד לפנינו עבודה רבה.