ברוך יונה

ב' אדר תר"צ - 2/3/1930

כ"ח אדר תשנ"ב - 2/4/1992

שם אב: יחיאל

שם אם: ליאורה

ברוך יונה

תולדות חיים

הוריה של יונה , גרו בלבוב שבאוקראינה(אז בשלטון פולין). הם היו אנשים אמידים והפרוטה הייתה מצויה בכיסם.
עם פרוץ מלחמת העולם השנייה, עברה המשפחה לגור בוורשה , בירת פולין. השכנים הגויים היו אנשים טובים שדאגו להם. החביאו אותם במרתף והביאו להם אוכל. יונה הייתה אז בת 9 שנים ודיברה טוב פולנית וקשה היה לזהות שהיא יהודייה. הם לימדו אתה את כללי הזהירות מפני חיילי הס.ס הנאצים.
אביה של יונה, יחיאל שלא היה מורגל בתנאי חיים כל כך קשים, קיבל התקף לב ונפטר. השכנים הפולנים שהיו מחסידי אומות העולם הצילו אותם והם נשארו בחיים. בסיום המלחמה הצטרפה המשפחה למאות אלפי היהודים שהצטופפו במחנות הפליטים. הם עברו את כל קשיי העלייה, בדרך לארץ ישראל.
הגיעו למחנה פליטים באיטליה ומשם עלו לספינת מעפילים בעלייה בלתי לגלית. הספינה נתפסה והם הועברו למחנה בקפריסין. עם הקמת המדינה הגיעו לישראל ושוכנו בתחילה במעברה בכפר שלם. שם התמקמו פתחו קיוסק והתפרנסו ממכירת חלב , גבינות ולחם.
יונה פגשה את קורט והם נישאו ב-1954 . נולדו להם בן, הלל ובת, אסנת. יונה עבדה מספר שנים בבית המלאכה לפסיפס של חברות גבעת השלושה. היא הייתה יצירתית מאד. ידעה לתפור בגדים ובעיקר עבור תחפושות פורים.
מבחינה חברתית החיים בקיבוץ היו קשים לה והיא נהגה להתבודד בחדרה. נמנעה מלהיפגש עם חברי הקיבוץ. המחלות שפגעו בה גרמו לה לצאת ממעגל העבודה. בשנים 1988-92 טיפלה בקורט חולה הלב.
השעות הטובות בחייה היו כאשר בקרו אותה נכדותיה איילת ואילה בביתה.
ב- 2 באפריל 1992 רצו לחגוג לה יומולדת . התכוננה ללכת למסיבה אך לפתע חטפה שבץ-לב ונפטרה.
השאירה אחריה את הלל ואסנת ילדיה ושתי הנכדות איילת ואילה.
יהי זכרה ברוך.