גינוסר אייזיק

ז' חשון תרע"ג - 18/10/1912

ה' ניסן תשנ"א - 20/3/1991

שם אב: יעקב אברהם

שם אם: שושנה

גינוסר אייזיק

תולדות חיים

אייזיק נולד בביאליסטוק שבפולין. בן יחיד להוריו. בהיותו בן שלושה חודשים , אביו גויס לצבא, במלחמת העולם ה- 1. כאשר אבא חזר , אייזיק היה בן 12 שנה. כל שנות המלחמה גודל על ידי אימו.
אייזיק שילב לימודים וספורט בביה"ס "תחכמוני" בו למדו שעורי קודש וחול.
השפה העברית הייתה שגורה בפיו של אייזיק, אבל הוריו רצו שילמד רפואה. הם לקחו מורה פרטי מיוחד לצורך השלמת לימודיו התיכוניים. אך אייזיק סירב להמשיך בלימודים כללים ורצה ללמוד מקצוע שמתאים לצרכי בנית ארץ ישראל. לכן הלך להיות שוליה של מסגר, ואח"כ המשיך ללמוד בבית ספר מקצועי למסגרות.
ביאליסטוק הייתה עיר ואם בישראל. תנועות נוער מכל הסוגים פעלו בה. אייזיק השתייך ל"החלוץ". מצב היהודים בפולין בשנות ה-30 הלך ונעשה גרוע. לתנועת החלוץ הייתה השפעה רבה על הנוער, ודאג ליציאתם להכשרה והכנתם לעלייה לארץ ישראל.
אייזיק הכיר את דבורה בתנועת "החלוץ" השניים החליטו להתחתן לפני הליכתם להכשרה. יחד הם יצאו להכשרת "גורוכוב" שליד וורשה. בגורוכוב היה משק חקלאי בו עבדו החברים. בשנת 1934 אייזיק ודבורה עלו לארץ ונשלחו לקיבוץ גבעת השלושה. חבלי הקליטה לא היו קלים , אבל הם התגברו והתערו בגבעה.
אסון פקד אותם כאשר בנם הבכור יעקב, נפטר במגפה שפקדה את בית התינוקות בקיבוץ בשנת 1935. 4 ילדים נפטרו יחד איתו.
עם פרוץ מלחמת העולם ה-2 מתגייס אייזיק לצבא הבריטי במסגרת הבריגדה היהודית ונשלח לאיזור בקרבות באיטליה.
הפעילות הביטחונית הייתה מאד חשובה לאייזיק שפעל במסגרת ההגנה כל חייו. גם במלחמת השחרור גויס, והיה הרב"ש של גבעת השלושה במשך הרבה שנים.
בשרותו בבריגדה השתלם במכונאות רכב, וכשחזר הבייתה נהייה לבעל מקצוע למסגרות ומכונאות ובזה עבד רוב שנותיו בקיבוץ. אין חבר שלו בא במגע עמו. הוא תיקו את האופניים של חברים וילדים ומצא בזה סיפוק רב.
מותה של דבורה אשתו השפיע עליו קשה . כל חייו היו זוג ולפתע ערירי.
בשנה האחרונה חלה והועבר ל"בית דור", עד שליבו נדם. השאיר
שלושה בנים – עודד, חנוך , אבי. נכדים ונינים.
יהי זכרו ברוך.