גינוסר דבורה

תרע"ב - 1912

י"ט אלול תשמ"ח - 1/9/1988

שם אב: יעקב

שם אם: חנה

גינוסר דבורה

תולדות חיים

דבורה נולדה בעיר דרוהיצ'ין בפולין, למשפחה ענפה. ההורים היו שומרי מסורת . האבא היה מחסידי הרבי מסלונים. האם באה ממשפחת רבנים. דבורה למדה בבית ספר תיכון פולני.
לאחר שהתבגרה עברה לעיר המחוז – ביאליסטוק. שם עבדה בבנק כמנהלת חשבונות
כמו רוב הנוער היהודי בשנות ה-30 של המאה העשרים, שאפה לעלות ארצה. הצטרפה לקן השומר הצעיר יחד עם קרובתה צ'סיה, ולאחר מכן עברה ל"החלוץ". פה הכירה את אייזיק בעלה ויחד יצאו להכשרת "גורוכוב" ע"י וורשה.
אחרי קורס קצר הפכה דבורה לאחות של ההכשרה וטיפלה במסירות בכל החולים, דאגה לאשפוזים, ויצרה קשרי ידידות עם הרופאים בוורשה. תמיד סיפרה בערגה זיכרונות על הווי לילות השבת בהכשרה.
בשנת -1934 עלו דבורה ואייזיק לארץ ונשלחו לקיבוץ גבעת השלושה. חבלי הקליטה היו קשים אך דבורה : " אין עבודה, אין פרנסה, גרים באהל, הגשם דולף, אבל מצב הרוח מרומם, שרים ורוקדים כי אנחנו צעירים."
המשבר הגדול שהמשפחה עברה, היה עם מותו של בנם הבכור, יעקב במגפה שפקדה את הקיבוץ אז, נפטרו -4 ילדים. קבריהם נמצאים בבית הקברות בסגולה , פ"ת.
דבורה עבדה בפרדסי "השחר", במטבח, בחדר האוכל, והרבה שנים בארגון המשתלות של הקיבוץ המאוחד בתל אביב.
בגבעת השלושה הייתה מאד פעילה בחברה, בוועדות שונות ובארגון ופעילות הסטודיו הדרמטית. התחנה הבאה בעבודתה הייתה , הנהלת חשבונות במשק. הייתה טיפוס אופטימי, אהבה פרחים וצמחים. תמיד התרשמה מיופי הנוף ומניצני הפריחה.
שנים הייתה אחראית על ארגון "סדר פסח" וחתונות . דאגה לכל פרט.
בריאה הייתה עד שפקדה אותה המחלה הארורה. העריכה מאד את היחס החם של הצוות הרפואי שטיפל בה במסירות רבה. לאחר ייסורים רבים ומאבק בלתי פוסק גברה עליה המחלה וליבה נדם.
השאירה בעל, אייזיק ושלושה בנים – עודד, חנוך ואבי. נכדים ונינים.
יהי זכרה ברוך.