גרבינסקי חיים

י' סיון תש"ו - 9/6/1946

י"ז טבת תשס"ד - 11/1/2004

שם אב: מורדכי

שם אם: הינדה

גרבינסקי חיים

תולדות חיים

חיים נולד ב"גבעת השלושה" הישנה שבפתח תקווה, להוריו הינדה ומרדכי גרבינסקי.
לחיים היה אח בוגר שמעון ואחות צעירה יעל. בגיל 6 חיים עבר עם קבוצת הגיל שלו, וכל חברי הקיבוץ ל"גבעת השלושה" למקומה החדש בשדות המקיפים את פתח תקווה.
חיים היה קיבוצניק "שרוף", ובתקופה בה פרחה "תנועת העזיבה", אמרו עליו שהוא יהיה העוזב האחרון ויהיה זה ש'יכבה את האור.'
בשנות ילדותו ונעוריו היה פעיל בפעולות חברתיות בקיבוץ, היה חבר בקבוצת השחייה של הקיבוץ וגם שחקן בנבחרת "כדור המים" של הקיבוץ. נהג לעזור הרבה להוריו בעבודתם הקשה והמסורה במשתלת הקיבוץ.
חיים למד ב'בית ספר הטכני של חיל האויר', ובאופן טבעי התגייס לשירות חובה ולאחר מכן לשירות קבע בחיל האויר בתחום אלקטרוניקה וקשר .
בשנת 1973, בהיותו בן 26, השתנה הכיוון האידאולוגי שלו, ובעידוד הוריו עזב את הקיבוץ ועבר לגור בפתח תקווה.
בשנת 1976 נישא לציפי קליין, ילידת כפר סבא, תושבת העיר כל ימיה. קבע את מגוריו בכפר סבא עם אשתו בה גם נולדו שלושת בניו, עידו, נועם ויונתן.
חיים היה איש משפחה למופת. ליווה את בניו לאורך שנות גדילתם. היה פעיל ותורם הן לקבוצת הכדורסל בה שיחק נועם והן במועדון השחמט בו היה יונתן, בנו, שחקן פעיל ומצטיין.
עם זאת, לא זנח את אהבתו לשירה, והיה חבר בחבורת הזמר של רפי פסחזון, חבר קיבוץ גבעת השלושה גם הוא. לאחר מותו של רפי, חיים הצטרף לחבורת הזמר של ג'יני רבין ברעננה, שם שר עד יום מותו.
עם צאתו לפנסיה, חיים התחיל לעבוד בבנק 'אוצר החייל', והיה עובד מסור ומתמיד. גם כאשר חלה, התעקש להמשיך לעבוד, וכך עשה עד יומו האחרון.
חיים חלה בסרטן בשנת 2001, התמודד עם המחלה במשך 3 שנים, ונכנע לה. לרוע המזל לא הייתה לו ההזדמנות להיות נוכח בנישואי בניו, ומן הסתם, גם לא הספיק להנות מחמשת נכדיו בהם היה גאה מאד.
יהי זכרו ברוך.

כתבה: ציפי גרבינסקי

חיים בחברת אביו מרדכי ואחיו הבכור שמעון גרבינסקי