לבקוביץ יצחק

כ' כסלו תרפ"ג - 10/12/1922

כ' תמוז תשנ"ד - 29/6/1994

שם אב: משה

שם אם: חנה

לבקוביץ יצחק

תולדות חיים

יצחק נולד בעיירה ז'לוב, פולין. משפחה גדולה, 12 ילדים ויצחק הוא הקטן ביניהם. האב עבד בחנות דגים. יצחק, ככל משפחה מסורתית , נשלח ל"חידר" ללמוד תורה, קריאה וכתיבה. בגיל 13 כבר נרתם לפרנסת המשפחה ונעשה , שוליה של סנדלרים. עם פרוץ המלחמה וכניסת הנאצים לפולין מועברת המשפחה לגטו לודז' העיר הגדולה שלידם.
יצחק שהיה גדול וחזק, נשלח ע"י הנאצים לעבודת כפיה במכרות המלח בגרמניה. ב1942 מועבר למחנה אושוויץ, ועובד שם כסנדלר. מס' אישי החרוט על ידו – 141264.
1944 הוא מועבר לעבודות פחם ומשם לעבודה הקשה ביותר , פיזית ומנטלית- זונדר קומנדו. תפקידם היה הוצאת המיתים מן הגזים למשרפות.
יצחק החזק שורד את צעדת המוות ומגיע עם סיום המלחמה לדכאו שבגרמניה. משוחרר על ידי האמריקאים ויוצא לחפש את משפחתו. יצחק לא מצא איש. נראה שאף אחד ממשפחתו הגדולה לא שרד.
יצחק חובר לשיירות היהודים שמתרכזים במטרה לעלות לארץ ישראל. חברי ההגנה וחיילי הבריגדה היהודית שנמצאים באירופה עוזרים ליהודים העקורים להתארגן ובדרכי בריחה והברחת גבולות הם מגיעים לאיטליה. מאיטליה הוא עולה לישראל, שזה עתה מקבלת את עצמאותה. יצחק נשלח לקיבוץ גבעת השלושה ומתערה בה. בארץ הוא מגלה כי גם אחותו הגדולה. פרניה סורסקי שרדה וגרה ביהוד עם משפחתה.
יצחק , הוא פועל חרוץ אוהב לעבוד ויודע לעבוד. אומרים שהיה אלוף הקיבוץ בנהיגת רברס עם טרקטור.
ב-1957 מגיעה בת שבע לקיבוץ עם שתי בנותיה ,נחמה וזהבה. הזוג נקשר באהבה. נולד עוד זוג תאומים הפעם שני בנים – משה וישראל.
יצחק ובת שבע, גידלו בגאווה ואהבה את ארבעת ילדיהם. נפטר ממחלת לב.
השאיר אישה וארבעה ילדים ונכדים.
יהי זכרו ברוך.

יצחק ובת שבע לבקוביץ

התאומים – ישראל ומשה

שתי התאומות ושני התאומים