מילשטיין משה

ט"ז תמוז תרצ"ב - 20/7/1932

כ"ה אייר תשע"ג - 5/5/2013

שם אב: סיומקה (שלמה)

שם אם: מינקה

מילשטיין משה

תולדות חיים

משה נולד בגבעת השלושה. לאבא של אמא מינקה קראו משה גם לאבא של אבא סיומקה קראו משה. לכן טבעי היה שהבן הראשון של משפחת מילשטיין ייקרא משה. מאחר והילד היה קצת שובב זכה לכינוי "מויש'לה מזיק", אבל דבק בו גם כינוי נוסף: "זימו". היו בקיבוץ הכשרות של הפלמ"ח ובאחת מהם כינו פלמ"חניק בשם "זימו". הנוער החליטו שמשה דומה לו וכשההכשרה עזבה, כינו את משה בשם "זימו".
בבית ספר תיכון למד במקס פיין בתל אביב, והיה ספורטאי מצטיין. הוא שיחק כדורגל בהפועל פתח תקווה וזכה במדליות בתחרויות שחייה
מגיל 13 התפתחה לה אהבה מיוחדת, שנמשכה שנים רבות בינו לבין נעמי לויט, אהבה שלא מומשה בגלל אידיאולוגיה. בזמן הפילוג בקיבוץ נעמי עברה לעינת ומשה נשאר בגבעת השלושה.
כאשר עבד עם הטרקטור בעבודת חוץ, הכיר את אהובה לבית אביכזר והביא אותה לקיבוץ. כאן נולד בנם מרדכי, ע"ש אחיה שנפל בתש"ח. מרדכי (מוטי) קבור גם הוא בגבעה.
אחרי שנתיים עזבו משה ואהובה עם מוטי את הקיבוץ ועברו לגור ברמת גן. שם נולדו דורון וטלי.
משה נסע לאפריקה, והתמחה שם בסלילת כבישים כעובד של "סולל בונה". תוך כדי עבודה לימד גם את אחיו זלמן (זמי) את מלאכת סלילת הכבישים, וכשנגמרה העבודה בחוף השנהב ובניגריה, המשיכו שניהם בסלילת כבישים כאן בארץ.
אהובה נפטרה אחרי ניתוח בלב ונקברה בגבעת השלושה. זכינו לחגוג למשה שמונים שנה ולאחר חצי שנה נפטר, ונקבר ליד אהובה בגבעת השלושה. בהלוויה שלו אמר אחיו רן בדברי
יהי זכרו ברוך.

ההספד: "משה זימו חזר הביתה"

נועה ורותם שתי נכדותיו של משה

בקיבוץ ילדיהם של מינקה וסיומקה חונכו על אהבת הארץ, לעצמאות, לעבודה קשה, כמו הוריהם החלוצים. יצא משה לעבוד בשכונת נווה צדק בתל אביב, שם ראה את הנערה הכי יפה בשכונה, את סבתא אהובה. סבא ביקש כוס מים, הגישה לו סבתא חלב. ככה התאהבו כמו סיפור תנכי. סבתא עבדה בקיבוץ עם מינקה במכבסה וסבא עבד עם אביו בכרם של הקיבוץ. סבא שלנו היה מלח הארץ, אמיץ, עז מצח, מסתגל ולא פחד להשתמש בכוח פיזי.

נכתב על ידי נועה ורותם שתי נכדותיו של משה

על הסוס בגבעת השלושה

במטע הבננות בנזלה משה (זימו) עם זוהר אדלשטיין

בני הכיתה של משה (זימו) בגבעת השלושה –
מיכאל קליימן, יודקה, תמר בבצוק, משה(זימו)יושבות- עודדה אייזנהרט ונעמי לויט