מרשק מרי

כ"ב בתשרי תרצ"ה - 1/9/1934

א אייר התשע"ט - 6/5/2019

שם אב: בנימין

שם אם: רחל

מרשק מרי

תולדות חיים

נולדה ב ה 1 בספטמבר, 1934, בת בכורה לרחל ובני מרשק, בבית החולים הדסה בתל אביב.
ההגדה מספרת שמרי נולדה בחודש השביעי, שקלה רק קילו אחד ובמקום אינקובטור, כיסו אותה בצמר גפן ע״מ לחמם את גופה. במשך תשע שנים הייתה בת יחידה וגדלה תחת טיפולה המסור של אמה, שכן בני, אביה, היה מגיע לקיבוץ לעיתים רחוקות משירותו בפלמ״ח. לימים נולדו לה אחות עלינא, ואח יואל.
מרי תמיד נראתה צעירה ותוססת מכפי גילה האמיתי – בצבא שירתה כסמלת ת״ש בחיל האוויר, שם הכירה את אהבתה הראשונה, אביגדור, שהיה חולה בסוכרת נעורים. מרי תמיד סיפרה שזו הסיבה שלא נישאה לו…
לאחר שנתיים בהם עבדה בקיבוץ נתיב הל״ה, חזרה לגבעת השלושה והקיימה את קייטנת הילדים שנערכה מידי קיץ וסייעה להפוך אותה למפעל חיים של ממש, בו נטלו חלק רבים מחברי מהקיבוץ.
אהבתה של מרי לאנשים וסקרנותה הטבעית משכו אותה לחפש עבודות ועיסוקים הקשורים בזולת. היא עסקה בגיוס הכשרות נוער לקיבוצים, למדה קוסמטיקה בחיפה ואף עסקה בכך מספר שנים.
במשך שנים רבות עבדה בחנות הנעליים של בית החרושת ויצרה קשרים מיוחדים עם לקוחות רבים שהיו מגיעים לחנות ומחפשים רק אותה. אבל – אהבתה האמיתית של מרי נתונה הייתה לאסטרולוגיה. בגיל 46, לאחר מות אמה האהובה, החלה ללמוד ועד מהרה גם לעסוק בתחום, בו שילבה את האינטואיציה האדירה והרגישות בהן ניחנה.
מרי המשיכה ללמוד ולהעמיק במשך שנים רבות בתחום זה – היא נתנה הרצאות רבות בכל רחבי הארץ ופגשה אנשים פרטיים לייעוץ אישי.
מרי מעולם לא נישאה, לא היו לה ילדים משלה , אבל ביתה תמיד היה פתוח ומזמין. היא אהבה אנשים ואנשים אהבו אותה. היא אהבה לבלות, להתלבש, ותמיד נראתה מטופחת וחייכנית.
מאביה ירשה את חיידק האכפתיות, הכריזמה והסקרנות לאקטואליה ומאמה את הרגישות האנושית והיכולת האמפטית.
היא בעיקר נשארה נאמנה לעצמה ולדברים החשובים לה, עד יומה האחרון.
יהי זכרה ברוך.

מרי הדודה, אהובה על כולם

מרי, אופנתית, צעירה. אלגנטית