ניר (בלומנפלד) דב

י"ח אדר תש"ב - 7/3/1942

כ"ד אדר תשמ"ג - 10/3/1983

ניר (בלומנפלד) דב

תולדות חיים

דוב נולד במושב גת רימון , שליד פ"ת לאימו רחל ולאביו מאיר. הוא למד בביה"ס 'הס' בפ"ת ובביה"ס תיכון 'עמל'. את לימודי התיכון שלו הוא סיים בביה"ס הטכני של 'חיל חימוש'.
לאחר סיום הלימודים הוא התגייס לחיל הצנחנים בתור איש חימוש. לאחר מכן הוא תפקד כסמל רכב. לאחר שחרורו מהצבא הוא עבד בחברת 'פז'.
עם חתונתו עם עמליה קמינר – בת הקיבוץ הוא הצטרף כחבר קיבוץ גבעת השלושה.
דוב ועמליה הקימו את ביתם במשקנו. תקופה קצרה עבד דוב במוסך , אח"כ עבר לעבוד ב"גרנות" – במפעלים האזוריים, במכון 'אמבר'. לאחר 5 שנות עבודה ב"אמבר" חזר לקיבוץ וריכז את הסוכה לאריזת תפוחי העץ.
דוב היה פעיל בענפי הספורט וריכז את קבוצת הכדור – יד של הפועל פ"ת. במסגרת זו נסע מספר פעמים לחו"ל, אך תחביבו העיקרי היה כדורגל, הוא לא החמיץ כמעט אף משחק.
דוב נקלט מהר בביתנו הקיבוצי, הוא התחבר עם בני המקום והיה כאחד מהם. מטבעו היה טוב לב, מוכן תמיד לעזור לזולת. התחבב על כולם. כישרונותיו באו לידי ביטוי בעיקר בשטח הטכני – מנהלי. הוא תרם רבות בעבודתו בשנים האחרונות, ב"רשות הגנים הלאומיים", דאג להתייעלות בחברה. הוא ראה במקום עבודה זה, כר נרחב לפעולה ויוזמה ואכן קידומו בחברה היה מהיר. הוא רכש הרבה ידידים וחברים, כולם ידעו להעריך את מסירותו ודבקותו במשימה.
אך הגורל התאכזר אליו, והוא חלה במחלה אנושה, לאחר סבל רב, נקפד פתיל חייו והוא רק בן 41 שנה במותו.
השאיר אישה – עמליה , בת – הדר ושני בנים – אמיר ועידן.
הוא למנוחת עולמים בבית הקברות בקיבוצנו.
נזכור אותו תמיד כבחור גבוה וחסון, זקוף קומה וחיוך על פניו.
יהי זכרו ברוך.