סלע (פינק) רינה

כ"ג למרחשוון תש"ה - 9/11/1944

ט"ו אלול תשנ"ד - 22/8/1994

שם אב: יונה

שם אם: שושנה

סלע (פינק) רינה

תולדות חיים

רינה נולדה בקיבוץ גבעת השלושה, בתם הצעירה של שושנה ויונה פינק, אחות לדב ואביבה. בגיל שנה וחצי התייתמה מאביה.
לימים הכירה את רן סלע (לבית מילשטיין), שהיה בן הקיבוץ. הם נישאו ב 14.8.1963 ובקיבוץ נולדו להם שתי בנות – שרון ודקלה.
בשנת 1967 עזבו את הקיבוץ והחלו לחפש את דרכם. בכפר סבא נולדה להם הבת השלישית טל, ובמושב 'משמרת' הצטרפו למשפחה הבנים התאומים ליאור ושגיא.
בתחילת דרכה רינה עסקה בטיפול בילדים בבית. עם השנים, למדה הוראה ועבדה במערכת החינוך, בתחילה בחינוך המיוחד, כמחנכת של כיתת אוטיסטים בתפקוד נמוך לימדה אותם לנגן בכלי נגינה, כל ילד למד להשמיע מס' צלילים ויחד הופיעו במסיבת הסיום בנגינה משותפת לגאוות הילדים והוריהם.
בהמשך כשהשתקעו בקרית גת, חינכה בחטיבת הביניים יצרה קשר מיוחד עם הילדים בעזרת מחברות קשר, בהן הציגו הילדים את בעיותיהם והיא ענתה להם אחד אחד במחברות. בהמשך היא לימדה ספרות והבעה בתיכון. במהלך שנותיה במערכת החינוך עסקה גם בהוראת עברית לעולים חדשים מברית המועצות באולפן. בנוסף, עבדה רינה ב'מדרשת אדם' ועסקה בחיבור וגישור בין מגזרים שונים יהודים- בדואים, דתיים- חילונים. היא ידעה לדבר אל הילדים בגובה העיניים וללמדם מתוך אמפטיה ואהבת אדם.
רינה הייתה אישה שמחה, מלאה בנתינה, אהבה לשיר. בשנת השירות שלהם בקיבוץ איילות כינו אותה ואת רן "משפחת הרננים" משום שלא הפסיקו לשיר. אהבה לקרוא ספרים ולטייל בארץ ישראל שהייתה לה יקרה מאוד. במהלך כל השנים הייתה רינה בקשר קרוב עם משפחתה, עם אמה שושנה שחיה בקיבוץ עד יומה האחרון ועם אחיה – דוב'לה ואחותה – אביבה, הייתה מרכז המשפחה ודאגה לטיולים משותפים ולמפגשים חגיגיים שזכורים לכולם. תפקיד משמעותי נוסף של רינה היה להיות סבתא, היא זכתה להכיר ארבעה מעשרת נכדיה ולהיות משמעותית ואהובה עליהם. כיום יש לרינה כבר 3 נינים מנכדיה הגדולים.
רינה הספיקה להשתתף בחגיגת הבר- מצוה של התאומים ליאור ושגיא ולא היה קץ לאושרה.
בגיל צעיר מידי, עם הרבה תוכניות להמשך שלא מומשו, נפטרה רינה ממחלת הסרטן בטרם מלאו לה 50 שנים. היא השאירה חלל גדול בהרבה לבבות. בני המשפחה המורחבת וחבריה הקרובים ממשיכים להתאסף ולציין את זכרה מידי שנה בנוכחות מרשימה.
יהי זכרה ברוך.

רינה ביום חתונתה עם אמה שושנה ואחותה אביבה

דוב'לה, רינה ואביבה