פולישוק מאירה (לבית אינגברג)

י' אייר ת"ש - 18/5/1940

ב' אייר תשס"ד - 23/4/2004

שם אב: יוסף

שם אם: וירה

פולישוק מאירה (לבית אינגברג)

תולדות חיים

מאירה נולדה בבית חולים בילינסון ששכן ליד קיבוץ גבעת השלושה. ככל תינוקת קיבוצית קבלה חינוך המסגרת החינוך המשותף בבית הילדים. מאירה סיפרה שהייתה לה ילדות נהדרת בלינה המשותפת עם כל בני כיתתה. לנכדיה סיפרה על התנים שעיניהם הציצו מבעד לעצי הפרדס לא רחוק מבית הילדים.
בתור ילדה בגן ובכיתות הנמוכות הוא זוכרת שהיו לה פחדים גדולים בלילות. לפעמים הייתה בוכה וצועקת ואז הגיע עליה אביה, יוסקה והיה לוקח אותם לישון איתם. כשהייתה ילדה חדר הוריה היה קרוב לבית הכנסת בקיבוץ והיא אהבה מאד לשמוע את התפילות בראש השנה , יום כיפור ובשמחת תורה.
בית הספר היה מחולק ל-2. הכיתות הנמוכות מא' עד ג' היו במרכז הקיבוץ ומכתה ד' כבר למדו ב"בית הספר למעלה" ליד בית החרושת לנעלים. מאירה החלה ללמוד לנגן על פסנתר והיתה גם שרה סולו בחגיגות.
במלחמת השחרור הפציצו מטוסי האויב את חדר האוכל ויצרו חור בתקרה. למעשה התכוונו להפציץ את בית החולים הגדול – בילינסון. יום אחד הודיעו שצריך לפנות את בית הילדים כי הגיעו ילדי קיבוץ רמת הכובש ששכן קרוב לגבול של אז. הם שהו בגבעת השלושה מספר חודשים.
ב-1952 התחיל הפילוג הגדול. הקיבוץ נחלק לשנים. למפא"י ומפ"ם. התחילו מריבות בין המבוגרים וגם הילדים היו מעורבים בהם. קבוצת הילדים איתם גדלה מאירה נחלקה לשנים.
ב- 1953 הוקמו הקיבוצים החדשים באדמות "נזלה" לשם עברו כולם . המפאיניקים – לעינת ומאירה וחבריה המפמניקים – לגבעת השלושה החדשה.
בשנים הראשונות עד שניבנו כל הבתים , מאירה עברה לגור עם הוריה ובכתה ט' נבנו צריפים לשכבת הנעורים. עד כתה י"ב גרו שלושה בחדר בנים ובנות מעורב.
מאירה היתה מאד פעילה בחברה ובתרבות, הדריכה בכיתות הנמוכות, העבירה חוגי זימרה, וניגנה בשני כלים- בפסנתר ובקונטרבס שלימד אותה המורה למוסיקה , יצחק גראציני. כמו כן היתה אחראית על מקהלת הילדים שמנתה 120 זמרים. המקהלה הכי טובה בארץ.
חיי החברה של בני הנוער בקיבוץ היו מלאי פעילות, יצאו למחנות, טיולים, נפגשו עם בני קיבוץ אחרים במסגרת חטיבת בני הקיבוץ המאוחד.
בגיל 15 הכירה את סנק ובגיל 17.50 הם נישאו. מאירה לא שירתה בצבא . הקימו משפחה ונולדו להם 4 ילדים : ירון, אורית, תמיר וגל.
כל חייה בקיבוץ, מאירה עבדה בבתי ילדים ובבית ההחלמה – "בית דור" שם טופלו ותיקי הקיבוץ . מאירה הייתה ידועה כמטפלת מסורה ואיכפתית.
מאירה נפטרה בטרם עת והיא בת 64.
יהי זכרה ברוך.

הכיתה של מאירה – מאירה שניה משמאל בשורה העליונה

מאירה ועמוס צוקר בגן הילדים בגבעת השלושה

מאירה כמטפלת בילדים בגבעת השלושה.