רבינר דן

ז' תשרי תשע"ה - 1/10/2014

י' טבת תרצ"ז - 24/12/1936

שם אב: אריה

שם אם: פאולה

רבינר דן

תולדות חיים

כתבה מירי גרוטו בתו של דן –
אבא שלנו דן, נולד בקיבוץ גבעת השלושה ששכן בקצה המערבי של פתח תקווה, על גבעה נישאה. בן יחיד להוריו פאולה (גולדפיין) ואריה. ככל ילד בקיבוץ, הוא התחנך במסגרת חינוך משותף . גם בהיותו תינוק בסכנת חיים , אימו לא הורשתה לגשת אליו ונאלצה להסתתר ולהציץ דרך החלון. כאלה היו הימים . כשהיה בן חמש, אביו התגייס לצבא הבריטי ורק בחופשים היו נפגשים בירושלים. לא בכדי היה קורא להוריו פאולה ואריה במקום אימא ואבא. הקיבוץ וצו השעה הביאו לריחוק.
כשהיה בן 17 ,חל הפילוג הגדול בקיבוצים. גבעת השלושה עברה ל"נזלה" שם היו שטחי החקלאות שלהם ושם הקימו את הקיבוץ החדש . דן עבר עם כל תושבי הקיבוץ. הוא עבד בדיר אותו הקים אבא שלו- סבא אריה שלנו. בעיקר אהב לצאת עם הצאן למרעה ולחלל בחליל. בתקופה זו הכיר את אימא שלנו תקווה , שהגיעה אז אל המשק.
כשהתגייס לצבא, ביקש להצטרף לצנחנים. הוריו לא אישרו זאת מאחר שהיה בן יחיד. הוא היתגייס לפלוגת סיור בשריון שכללה קיבוצניקים בלבד.
ב-15 באוגוסט 1956 ,במהלך קורס מכ"ים , התחתנו אימא ואבא. מלחמת קדש פרצה בסיום הקורס. אמא הייתה בהריון . ניר הבכור נולד במאי 1957 .אבא השתתף כמובן במלחמה על סיני ובהמשך, הוסיף לעבוד בדיר הכבשים. מירי נולדה ב 1962 .כשחיסלו בקיבוץ את הדייר , זה ציער אותו מאוד ו עבר לעבוד בכותנה. בשלב מסויים, החל לעבוד בסמינר אפעל, כנהג של מרצים ונכבדי התנועה. הוא אהב את הדרכים והנסיעות והיה מה שנקרא חולה הגה" . חן בן הזקונים, נולד ב1970 .אבא עבד כנהג ב"נגה" והוביל בגאווה נעלי צבא תוצרת המשק בכל הארץ. הוא אהב אנשים וילדים, והיה כה מאושר שבגיל 4 ודניאל הספיק להכיר. 0 הפך לסבא צעיר לעידו ולאמבר, ובהמשך לאמר, אורי ונועם ולאיליי . גם את ניניו גיא .
רק חלק מהנכדות והנכדים זכו לפינוקים ממנו ולנסיעות במשאית הגדולה- משאית בה נהג שנים רבות בעבודתו בקואופרטיב עמק- חפר.
יש הזוכרים עדיין כיצד לא היה מפספס משחקי כדורגל של ה"פועל" פ"ת.
את לחיצת ידו החזקה וקולו הרם, את החבר'מניות שלו וחריצותו.
כשהיה בן 63 ,עבר אירוע מוחי קשה ונותר משותק.
אבא הנחיל לנו מוסר עבודה גבוה , נטייה לעזור לזולת ורוח התנדבות. נזכור את אהבתו אותנו ללא תנאי וכמה אהב להיות איתנו גם בחול וגם במועד נזכור ונתגעגע
יהי זכרו ברוך.

דן עם הוריו – פאולה ואריה

משפחת רבינר – מימין תקוה, פאולה, דן , אריה .הילדים ניר ומירי

דן ותקווה רבינר עם בנם ניר