רוזנר אליעז (אלי)

כ"ג אלול תשב"א - 4/9/1961

כ"ג אב תשע"ב - 11/8/2012

שם אב: יעקב

שם אם: שולה

רוזנר אליעז (אלי)

תולדות חיים

אלי בכורם של שולה ויענקלה רוזנר נולד בגבעת השלושה. כנהוג בתקופה ההיא , הוא הוכנס מיד לבית התינוקות. בהיותו בן שנה נולד אחיו גיל. אלי וגיל גדלו כמו זוג תאומים, וחלקו יחד משחקים, בילויים וטיולים בחיק המשפחה. במשך הזמן נולדו לו עוד שתי אחיות: איה וחני.
אלי למד בביה"ס 'עין השרון', שבבית ברל.
מגיל צעיר עניינו אותו ביותר – מוסיקה וספורט. אלי סיים י"ב כיתות. בכיתה י"ב הוא כתב עבודת גמר טובה מאוד על העיר יאסי. מאוחר יותר הוא גם נסע עם אביו יענקלה ואחותו חני לביקור שורשים בעיר יאסי שברומניה.
לאחר השירות הצבאי, אלי השתלב בצוות חשמליה ונשלח ללמוד קורס בסיסי בחשמל. אלי היה אינדיבידואליסט, אך היה מאוד אהוב על חבריו ועל כל מי שבא אתו במגע. היה אדם טוב לב ונדיב.
את הנושא של הפעלת מערכות מוסיקה למד בכוחות עצמו, כמו כן היה מומחה במחשבים ולימד הרבה חברי קיבוץ להפעיל את המחשב שלהם ואת הטלפון הסלולרי. הפעלת המערכות הפך אצלו למקצוע והוא נהג לומר: "התחביב שלי הוא גם המקצוע שלי, לא חסר לי כלום." היה עובד באירועים עד שעות הלילה המאוחרות. לאלי תמיד היו כלבים, נדמה היה שהוא מבין אותם בצורה בלתי רגילה. אלי לא הקים משפחה, לדבריו הוא לא יכול היה לתת מעצמו את מה שלדעתו צריך לתת לילדים.
בהגיעו לגיל 50 הוא החל להתלונן על כאבי ראש עזים ואח"כ אובחן כחולה סרטן. משפחתו ליוותה אותו לכל הטיפולים שעבר. במהלך המחלה הוא הפך מאדם סגור לאדם משוחרר יותר ושיתף במחשבותיו ורגשותיו. אלי חי שנה עד לפטירתו.
אלי היה אדם חיובי בכל מובן ואהב את המדינה והקיבוץ.

אלי רוזנר

דברים של אבא יענקלה רוזנר בלוויה:

אלי, בכורי היקר והאהוב !
אני רוצה לומר שמר לנו ורע וקשה מנשוא להשלים שאלי שלנו איננו.
ועוד אני רוצה לומר לך, שאימך, אחיך אחיותיך והגיסים – כולם עשו כל מאמץ חיפשו בארץ והנכר כל סדק מדומה או אמיתי, להביא לך כל עזרה אפשרית כדי להקל עליך . ידענו שהמחלה הנוראית שפקדה אותך אין לה מזור ומרפא על פני כדור הארץ, ומה שנותר לנו זה להיות אתך, ועל ידך, יומם ולילה ולעטוף אותך באהבה רבה ובחום, וזאת עשינו בדביקות.
אומרים שריבון עולם לוקח את הטובים אליו בטרם עת. עוד אומרים, שמי שניפטר בליל ששי הוא צדיק.
אתה בן יקר שלנו היית תמים וצדיק. ומהטובים ביותר. אוהב אדם היית. עוזר לפונים אליך. ומסור בכל ליבך למשפחה.
לעולם תחסר לנו והגעגועים תמיד יהיו לאין קץ.
נוח בני היקר בעולם החדש, כי עייפת לאחרונה בעולמנו זה. שמור עלינו מלמעלה.
אנחנו תמיד נזכור אותך ונאהב אותך בכל ליבנו הדואב.
תהייה נשמתך הטהורה צרורה בצרור החיים.

אלי עם אחיו גיל ואחיותיו – איה וחני

מכתב שנשלח ממשפחתו של אלי רוזנר למזכירות גבעת השלושה לאחר מותו

במועדון שנמצא מתחת בית בנדורי. נמצא ציוד הגברה ותאורה, מערכות מוסיקה תקליטים ודיסקיםאותם אסף אלי, במשך שנים רבות. באמצעותם הפעיל את האירועים בקיבוץ ומחוץ לקיבוץ. חלק גדול מהציוד המקצועיהינו ציוד שנרכשבאופן פרטי על ידי אלי. בשם אלי ובשל אהבתו גם לקיבוץ וגם למוסיקה החלטנו לתרום את כל הציוד למועדון בתקווה שמי שיידע להעריך , להשתמש בו ולהפעיל אותו למטרות של פעילות תרבותיתואירועים בקיבוץ. אנו רואים בזב הזדמנות להודות לחברי הקיבוץ הנפלאים שעמדו לצידנו בימים קשים שעברו עלינו והם עבורנו "הקיבוץ".