רז (רוזנצוויג) גיורא

י"ד אב תרצ"ו - 2/8/1936

י"ז אדר תשפ"ב - 18/2/2022

שם אב: אהרון

שם אם: מרים

רז (רוזנצוויג) גיורא

תולדות חיים

גיורא הבן הבכור למשפחת רוזנצוויג, נולד בקיבוץ גבעת השלושה . כדרך כל בני המשק הוא גדל במסגרת ה"חינוך המשותף". ז"א בבית ילדים יחד עם כל בני הקיבוץ שנולדו בשנה זו.
כיתה גדולה הייתה הכתה של גיורא, הרבה בנות ובנים. גיורא בלט כבר מהתחלה כתלמיד מצוין, בעל יכולת כתיבה טובה. נעים הליכות השתלב בכל חברה והיה מאד מקובל בכתה. סיים את בית הספר היסודי והתיכון בגבעת השלושה והתגייס לצבא ונשלח לחטיבת גבעתי. כשסיים את הטירונות הוא ועוד קבוצת חברים בני קיבוצים, התנדבו לשייטת 13.
גם בצבא התבלט גיורא כלוחם ובמסגרת השייטת עשה קורס מיוחד של לוחמי צ'.2 זוהי קבוצת לוחמים שהוכשרה לצלילות עם מכשירי תנועה כעין צוללות קטנות מתחת למים. האימונים היו בנחל הקישון.
עם חבורה זו של חברים-לוחמים היה גיורא בקשר הדוק כל חייו. מיד עם שחרורו מצה"ל. נישא לבת זוגו מיכל והקימו משפחה בגבעת השלושה. ב1959 נולדה בתו חמוטל. גיורא נתבקש לצאת ללימודי הוראה בסמינר הקיבוצים כדי לשמש מורה בקיבוץ. לאחר סיום הסמינר בטבעון הוא נרתם להוראה בבית הספר התיכון בגבעת השלושה. גם אשתו מיכל סיימה את לימודי ההוראה והחלה לעבוד כמורה במשק.
בינתיים נולד גם יריב. זוג המורים ממשפחת רז החלו להוביל מאבק למען לאשר לבת הקיבוץ ,להינשא לאהובה ממוצא ערבי. הרוח ששרתה אז בקיבוץ לא הבטיחה טובות ולמרות שרבים מבני הקיבוץ תמכו במאבק, בסופו של דבר, האספה הכללית ברוב קבעה שהם, לא יוכלו לגור כחברים בקיבוץ. המאבק הזה נתן מכה קשה אידיאולוגית לגיורא ומיכל והם החליטו לעבור לקיבוץ מעגן מיכאל.
לאחר מספר שנים, עוזבת משפחת רז גם את מעגן מיכאל ועוברים לגור בירושלים. גיורא נשלח כשליח בתחום האבטחה ל נמל המבורג שבגרמניה למספר שנים. גיורא נודד במספר מקומות עבודה ולמרות שבכולם הצטיין לא מצא את מקומו. עבד במעבדה הימית באילת, הקים את הדולפינריום בתל אביב. לבסוף החל לעסוק בקולינריה. ניהל מסעדות מספר בתל אביב.
עד שיצא לפנסיה.
בשנים האחרונות לחייו, עבר לגור בראש העין, כדי לחיות קרוב לחבריו מהשייטת – שוקה ודולי ולהיות קרוב לגבעת השלושה, למשפחתו.
בפנסיה החל לצלם כאמן. כל חייו למד, קרא, הלך לקונצרטים ולמופעי תרבות שונים חבר טוב לחברים.
אין אדם שפגש בגיורא ולא התאהב בו. השאיר את חמוטל ויריב ונכדים.
יהי זכרו ברוך.

גיורא וחברו מילדות אורי ליפשיץ

ה"פרלמנט" של יום ו'

גיורא עם שוקה שפירא מעינת ויעל שהם

גיורא ויעל שהם בטיולי החברה.